31.3.12

Jäägid korvi :)

Eile jäi praekana alles ning samuti olid olemas muretaignakorvikesed siis valmistasin täna ühe suupiste, mis kuulub sarja "Kiiresti ja maitsvalt". Mitte siis sellesse retseptilehtede trükiseste omasse vaid ikka mõtteliselt kuna roog on imekerge valmistada.

Üks väike karp muretaigna minikorvikesi.
70g praekana jääke
10g apteegitilli
20g praetud seeni
1 tl Meira ürdisegu (Vahemere)
10g riivjuustu
5 viilu juustu
1 spl Merevaiku
1 muna

Nüüd te kindlasti imestate, et sellisel kujul on kohe vajalikud kaalud juures :) No lihtne, kasutasin täna köögikaalu- minust hakkab asja saama.

Hakitud apteegitilli kuumutasin koos külmutatud hakitud seentega läbi kuni vedelik oli läinud. Apteegitilli asemel sobib kindlasti ka porru kuid seda mul kodus hetkel polnud. Muna ja sulatatud juustu segasin kokku. Segasin jahtunud segu koos kõigi koostisosadega kokku (va viilutatud juust) ja täitsin korvikesed. Igasse korvi läks 1 tl täis segu.

Korvikesed eelkumutatud ahju (180 kraadi) umbes 10 minutiks. Seejärel lõikasin pitsiga viilutatud juustust ümmargused kaaned korvikeste jaoks. Katsin korvid kaanekestega kui 10 minutit ahjus täis oli ja panin veel ahju viieks minutiks.


Pealt kuumusega 200 kraadi juures viis minutit. Nüüd veidi jahtumist ja imehead suupisted olidki valmis.Mõmisen mõnust!!!

Kommentaare ei ole: